Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY MĚSTYSE VRCHOTOVY JANOVICE    |    VRCHOTOVYJANOVICE.EU

Oslava 140 let spolku včelařů

V tomto roce oslavujeme výročí 140 let od založení spolku včelařů ve Vrchotových Janovicích a kulaté výročí plánujeme náležitě oslavit. Organizujeme výstavu včelařství, sobotní akci pro veřejnost a divadelní představení.

Program oslav

V tomto roce oslavujeme výročí 140 let od založení spolku včelařů ve Vrchotových Janovicích a kulaté výročí plánujeme náležitě oslavit. Organizujeme výstavu včelařství, sobotní akci pro veřejnost a divadelní představení.

Malé ohlédnutí: Jednatel spolku Josef Machoň (1853-1929), řídící učitel z Olbramovic, uvádí v časopisu Český včelař v roce 1883 zprávu: „dne 3. prosince 1882 sešli se včelaři z okolí Janovic podruhé v sídle spolku nedávno založeného, aby společně promluvili o tom, co tíží pouze jen včelařskou mysl jejich, jakož i o tom, co je těší. Členů spolku bylo osmatřicet...

Dnes tvoří členskou základnu 45 členů z obcí Bezmíř, Božkovice, Braština, Manělovice, Minartice, Mrvice, Nespeky, Podolí, Radotín, Rudoltice, Křešice, Křenovice, Strnadice, Šebáňovice, Vojkov, Vrchotovy Janovice, kteří obhospodařují přibližně 406 včelstev.

Ve čtvrtek 25. srpna v 18 hodin plánujeme slavnostní otevření výstavy v zasedací místnosti městyse. Kurátorem výstavy je učitel včelařství Miroslav Dvořák ze Semtínka. Pro veřejnost plánujeme 8 otevíracích dnů a začátkem září také prohlídky pro děti ze školky a školy Vrchotovy Janovice. Vyvrcholením výstavy bude sobota 10. září - od 10 do 18 hodin celodenní akce s atrakcemi pro děti, přednáškou o včelařství a dalším doprovodným programem… Cílem akce je přiblížit široké veřejnosti včelařskou tématiku a také se společně radovat ze života.

Součástí oslav 140 let od založení spolku včelařů ve Vrchotových Janovicích bude divadelní představení Kladenského souboru V.A.D., začátek představení v 19:30 v prostoru Sokolovny. Hra Úl s podtitulem „včelařské divadelní rondo“ je komediální sondou do ročního fungování jedné Základní organizace Českého svazu včelařů. Ve smyslu hudebního ronda se střídá refrén spolkových schůzí s dějem na jednotlivých stanovištích. Jsou včelaři něčím specifičtí, nebo představují běžný vzorek populace? Jací jsou vlastně a co mají společného lidé a včely? A vejdou se všichni do úlu? Předprodej vstupenek Průmyslové zboží Jitka Ziková cena 100 Kč, prodej na místě Sokolovna 150 Kč.

Rádi bychom poděkovali sponzorům a partnerům oslav, městysu Vrchotovy Janovice a předsedovi Sokola Vrchotovy Janovice Antonínu Dvořákovi. Seznam sponzorů a partnerů akce je uveden na webových stránkách včelařů Vrchotovy Janovice.

 

Za spolek včelařů: předseda JIŘÍ ČÁSLAVKA, jednatel JAN BUDIL, místopředseda BOHUMIL KABÍČEK

www.vcelarivrchotovyjanovice.cz

www.divadlo-vad.cz

Sdílet na Facebook
Zpět...
ÚŘEDNÍ DESKA CZECHPOINT FACEBOOK PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY ČESKÁ POŠTA JÍZDNÍ ŘÁDY
Mastys Vrchotovy Janovice

Úřední hodiny
Po a St 8.00 - 11.00     13.00 - 17.00