Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY MĚSTYSE VRCHOTOVY JANOVICE    |    VRCHOTOVYJANOVICE.EU

Sbírka pro Lukáška

Enterální pumpou nakrmíme malého bojovníka Lukáška

Dobrý den, jmenuji se Monika a jsem maminkou dvojčátek téměř dvouletých dvojčátek Elišky a Lukáška. Eliška se narodila zdravá a pro bratříčka je velkým vzorem.

Lukášek se narodil s vývojovou vadou (atrézií) jícnu a k tomu přidruženou srdeční vadou.

Těhotenství s dvojčátky probíhalo bez komplikací, v posledních týdnech se ukázalo na ultrazvuku více plodové vody. Doktoři tomu ale nepřikládali žádnou větší závažnost, až do 36tt, kdy byly u syna špatné průtoky pupečníkem a musel být proveden císařský řez.

Dvojčátka se narodila 36+5tt a pro nižší hmotnost jim lékaři chtěli zavést nosogastrickou sondu, kterou by dvojčátkům podávali výživu. Sondu se Lukáškovi nepodařilo zavést a ultrazvuk potvrdil závažnou diagnózu: atrézii jícnu.

Druhý den po narození byl převezen do motolské nemocnice, kde byl operován. Jícen však se nepodařilo pro velkou vzdálenost pahýlů spojit. Lukáškovi byla zavedena gastrostomie, kterou je až do dnes vyživován.

Operace jícnu se podařila až na čtvrtý pokus, kdy byl jícen operován spolu se srdcem v mimotělním oběhu. Po předchozích operacích Lukášek prodělal několik sepsí a pneumotoraxů, což jeho zdravotní stav zhoršovalo a dlouho potřeboval dýchací podporu. Domů za sestrou se Lukášek, po všech zdravotních komplikacích, dostal až v osmi měsících, proti své sestře je ve vývoji opožděn. Pravidelně dojíždíme na fyzioterapii, ergoterapii a logopedii. Terapie ho posouvají dopředu, začál krásně lézt, z čehož máme radost!

Máme před sebou ještě spoustu práce. Kvůli problémům v místě spojení jícnu, Lukášek nepřijímá stravu ústy a je krmen gastrostomií. Trpí refluxem a nemůžeme používat stříkačku. Proto potřebujeme enterální pumpu, na kterou bude pravidelně napojen několik hodin.

Jak sbírka pomůže?

Prosím o pomoc s pořízením vlastní enterální pumpy (přenosného dávkovače nutriční výživy) a zajištění potřebného zdravotního příslušenství k výživě (Enterální sety, které se musí často měnit, gastro hadičky, atd.). Dále bych Lukáškovi uhradila rehabilitace a rehabilitační pomůcky, případně inhalátor.

Moc Vám děkujeme a doufám, že se nám s Vaší pomocí podaří vše potřebné pro našeho malého bojovníka Lukáška pořídit.

 

 
Sdílet na Facebook
Zpět...
ÚŘEDNÍ DESKA CZECHPOINT FACEBOOK PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY ČESKÁ POŠTA JÍZDNÍ ŘÁDY
Mastys Vrchotovy Janovice

Úřední hodiny
Po a St 8.00 - 11.00     13.00 - 17.00